DünyaKamu HaberleriSon Dakika Haberleri

ABD’nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray’da! Koltuğa geçer geçmez Trump’ın izlerini silmeye başladı

Göreve geldikten sonra Beyaz Saray’a başkan olarak gelen Biden, Trump yönetiminin geri çektiği Paris İklim Anlaşması’nı ve DSÖ’ye yeniden katılma kararlarını imzaladı. Biden, Trump yönetimi tarafından bazı Müslüman ülkelere uygulanan seyahat kısıtlamalarını da kaldırdı.

ABD Başkanı Joe Biden, açılış törenlerinin ardından geldiği Beyaz Saray’daki Oval Ofis’e girdi ve Trump döneminde sıkça tartışılan politikaları tersine çevirmek için ilk kararlarını imzaladı. onu veren bir karar verdi.

ULUSLARARASI ANLAŞMALARA DÖNÜŞ

İklim değişikliğiyle mücadeleyi önceliklerinden biri haline getiren Biden, küresel ısınmayı reddeden Trump’ın çekildiği Paris İklim Anlaşması’na yeniden katılma kararını imzaladı. imzalandı.

TRUMP’UN İLK EYLEMLERDEN BİRİNİ İPTAL ETTİ

Biden, Donald Trump’ın göreve geldikten yaklaşık bir hafta sonra imzaladığı bazı Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağını da kaldırdı ve Biden ayrıca Meksika sınırında inşa edilen duvara sağlanan fonların kesilmesi için bir kararname imzaladı, bu da en tartışmalı kararlardan biri. Trump dönemi.

PETROL BORU HATTI PROJESİ KARARI

Biden ayrıca Keystone XL petrol boru hattı projesinin iptaline ilişkin bir kararname imzaladı, Obama’nın Kasım 2015’te çevresel nedenlerle 7 yıllık değerlendirmeden sonra reddettiği, ancak Donald Trump tarafından onaylandı. Kilometre uzunluğundaki petrol boru hattı projesinin günde yaklaşık 800 bin varil petrol aktarması bekleniyordu.

ÖĞRENCİ KREDİLERİ

Ayrıca Eğitim Bakanlığı’na, federal öğrenci kredileri için afı en az 30 Eylül’e kadar uzatması talimatını verdi.

HAREKET GECİKMESİ

Biden, konut kredisi borçlarını haciz yoluyla ödeyemeyenlerin tahliyesini en erken 31 Mart 2021 tarihine kadar erteledi. Biden, Beyaz Saray’daki ilk gününde toplam 17 ayrı kararname imzaladı.

TRUMP’UN MEKTUPUNDAN AYRICA SÖZLEŞME

Biden, Oval Ofis’teki gazetecilere verdiği demeçte, Donald Trump’ın kendisine “çok cömert” bir mektup bıraktığını, ancak mektubun içeriğini paylaşmayacağını söyledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı