DünyaSon Dakika Haberleri

Amiri ve silah arkadaşları tarafından tecavüze uğrayan kadın asker, canını aldı! Annesi büyük acıyı anlattı.

Daha önce Kuveyt ve Afganistan’da görev yapmış 29 yaşındaki Amerikalı kadın asker Morgan Robinson, amirine ve takım arkadaşlarına tecavüz edildikten sonra 2018 yılında intihar etti. Olayla ilgili konuşan Robinson’un annesi gözyaşları içinde kızının korktuğunu ve olayı kimseye anlatamadığını söyledi.

2018 yılında intihar eden kadın asker Morgan Robinson, önce Kuveyt’teki amiri, ardından Afganistan’daki takım arkadaşları tarafından toplu tecavüze uğradıktan sonra intihar etti. Robinson’un kederli annesi, kızının yaşadığı iğrenç olayı canlı yayında anlattı.

Amerika’nın CBS haber kanalına konuşan Debbie’nin annesi Debbie şunları söyledi:

“Kızım 2016 yılında 5 yaşında bir askerken göreve gönderildi. Bu görevin ilk günlerinden itibaren bir amir tarafından taciz edildi ve tecavüze uğradı. Kızım olayı amirlerine bildirmesine rağmen hiçbir şey olmadı. Daha sonra kızım görev için Afganistan’a gönderildi. Grup askerleri kızıma toplu tecavüz etti. “

Anne, Amerikan ordusunu kızı hakkında hiçbir şey yapmamakla suçladı ve Afganistan’da kızına toplu tecavüz eden askerlerin kızını kimseye söylememesi için tehdit ettiğini, kızının Kuveyt’te yaşadığı tacizden korktuğunu ve söylemediğini söyledi. olay hakkında kimse.

Anne, kızının ölümünün ardından ordunun soruşturma açtığını ve soruşturma belgelerine göre taciz sonrası kızının yaşadığı tramvayda hayatta kalamayacağını, bu nedenle hayatına son verdiğini söyledi.

Acı çeken anne, kızının intiharından sonra yetkililerin intihara sebep olanları cezalandırmak için eylem başlattığını ancak şu ana kadar herhangi bir adım atılmadığını söyledi. 2018’de Morgan hayatını bitirdiğinde, ABD ordusunda cinsel tacizde yüzde 13 artış oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı